Chapter Zero Poland na konferencji PRECOP 27 – „Liderzy i liderki biznesu wobec bierności klimatycznej”

19 października w Katowicach odbędzie się – przy okazji konferencji PRECOP 27 – spotkanie Chapter Zero Poland skierowane do osób zasiadających w radach nadzorczych i zarządach, które są zainteresowane dyskusją na temat swojej roli w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Partnerami spotkania są Deloitte i Bank BNP Paribas.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.
W ramach spotkania „Liderzy i liderki biznesu wobec bierności klimatycznej” odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem Lucyny Stańczak-Wuczyńska, przewodniczącej rady nadzorczej Banku BNP Paribas, Ivy Georgijew, przewodniczącej rady nadzorczej Deloitte CE, Filipa Gorczycy, członka rady nadzorczej m.in. CCC S.A. oraz Dariusza Bliźniaka, wiceprezesa zarządu Respect Energy. Partnerami spotkania są Deloitte i Bank BNP Paribas.
Liderzy i liderki biznesu wobec bierności klimatycznej
19 października
godz. 11.30 – 13.00
Przestrzeń konferencyjna PRECOP 27
Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Czytaj więcej o PRCOP 27 »
Spotkanie ma charakter zamknięty, wymagana jest rejestracja i potwierdzenie udziału przez organizatorów.

Idea spotkania

Struktury nadzorcze w firmach, w tym rady nadzorcze i ich członkowie i członkinie, ale także osoby zasiadające w zarządach powinny wpisać zapobieganie zmianom klimatycznym na listę swoich strategicznych priorytetów biznesowych. Niezbędna transformacja klimatyczna firm i całych sektorów to ogromne wyzwanie wymagające długofalowego i kosztownego wysiłku. Często niestety aktywne podjęcie tematu transformacji klimatycznej firm i ich zrównoważonego rozwoju jest zastępowane biernością i argumentacją, że zmiany w jednej firmie to tylko koszt i nie mają rzeczywistego wpływu na klimat. Poczucie odpowiedzialności liderów i liderek biznesowych nie tylko za wynik, ale przede wszystkim za zrównoważony rozwój firmy ze szczególnym uwzględnieniem klimatu i środowiska, to niezbędna zmiana postaw w biznesie.
  • Czy możemy kształtować postawy odpowiedzialności osobistej, osobistego przywództwa w zakresie klimatu poprzez nadawanie tonu w najwyższych strukturach firmy?
  • W jaki sposób rozwijać regularny dialog między poszczególnymi strukturami oraz liderami i liderkami na temat kroków podejmowanych w zakresie celów klimatycznych firmy?
  • Jakie informacje powinny dostawać osoby zasiadające w radach nadzorczych, by temat klimatu był ich priorytetem i by skutecznie budowały swój wpływ na zarządy w zakresie strategii transformacji klimatycznej firm? Jak rozliczać liderów i liderki z działań na rzecz klimatu?
  • W jaki sposób edukować akcjonariuszy i akcjonariuszki oraz pozyskiwać ich zrozumienie i wsparcie dla strategii transformacji klimatycznej firm i ich zrównoważonego rozwoju?
  • Jakie znaczenie mogą mieć postawy konkretnych liderów i liderek biznesowych w dialogu z interesariuszami firmy, w tym z dostawcami, pracownikami oraz społecznościami lokalnymi na temat koniecznych działań na rzecz klimatu?

Między innymi na powyższe pytania odpowiedzą goście i gościnie spotkania organizowanego w ramach Chapter Zero Poland, polskiej odsłony powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne Climate Governance Initiative.

Uczestniczki i uczestnicy spotykania:

  • SILVIA STEFINI- szefowa Chapter Zero Italy, Climate Governance Initiative (zdalnie)
  • LUCYNA STAŃCZAK-WUCZYŃSKA Przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas i rady programowej Chapter Zero Poland
  • IVA GEORGIJEW Przewodnicząca Rady Nadzorczej Deloitte CE i rady programowej Chapter Zero Poland
  • FILIP GORCZYCA – Członek Rady Nadzorczej CCC i rady programowej Chapter Zero Poland
  • DARIUSZ BLIŹNIAK – Wiceprezes zarządu Respect Energy

O konferencji PRECOP 27

PRECOP 27 to dwudniowa konferencja organizowana w przeddzień i w ramach przygotowania do Szczytu Klimatycznego w Egipcie (UN Climate Change Conference 2022 – COP27), tj. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu – największego światowego forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

PRECOP 27 to wysokiej rangi konferencja, która będzie trwała dwa dni, a jej celem jest przygotowanie polskiego stanowiska na Szczyt Klimatyczny w Egipcie. Podczas wydarzenia podsumowane zostaną wyniki negocjacji ostatniego Szczytu Klimatycznego (COP26), sprawdzone co już się udało wypracować, a co będzie kontynuowane na COP27. Przygotowane zostaną również wspólne stanowiska i postulaty w odpowiedzi na najważniejsze tematy, które będą poruszane podczas zbliżającego się COP27 w Szarm el-Szejk w Egipcie.

Czytaj więcej na temat konferencji »

 

Źródło: informacja własna, materiały organizatora PRECOP 27