Chapter Zero Poland na konferencji PRECOP

Trwa rejestracja uczestników na konferencję PRECOP 28, drugą edycję wydarzenia poprzedzającego i przygotowującego do Szczytu Klimatycznego, który w tym roku odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. PRECOP 28 odbędzie się w dniach 5-6 października w Katowicach. Gospodarzem jednego z paneli będzie Chapter Zero Poland i Deloitte, partner merytoryczny programu. 

Organizowana po raz drugi konferencja PRECOP stawia sobie za cel wypracowanie w toku otwartej dyskusji wspólnego stanowiska różnych środowisk wobec najważniejszych tematów omawianych podczas corocznych Szczytów Klimatycznych. Wydarzenie zostało zaplanowane – tak jak w roku ubiegłym – na dwa dni, podczas których odbędzie się 30 inspirujących debat z udziałem 150 prelegentów, a także wydarzenia towarzyszące, strefy networkingowe oraz wieczorny bankiet.

Agenda wydarzenia została oparta na siedmiu nurtach tematycznych, wśród których pojawią się:

 • transformacja energetyczna w kierunku eliminacji paliw kopalnych oraz zmniejszenia wpływu na środowisko i klimat. Wśród omawianych tematów będą odnawialne źródła energii, bezpieczeństwo i stabilność systemu,  nowoczesna infrastruktura konieczne dla nowej energetyki
 • redukcja emisji gazów cieplarnianych, dekarbonizacja przemysłu, transportu, budownictwa i stopień zaawansowania tych przemian
 • edukacja klimatyczna, kompetencje i rosnąca świadomość społeczna
 • zielone miasta i ich adaptacja do zmian klimatu: rozmowy o zrównoważonym transporcie publicznym i e-mobilności, o własnej energii odnawialnej, a także o ich wpływie na jakość życia.
 • zrównoważone rolnictwo i bezpieczeństwo systemu żywnościowego wobec kryzysów i ekstremalnych zjawisk
 • szanse i wyzwania dla biznesu, ESG
 • gospodarka obiegu zamkniętego

Pierwszego dnia konferencji, 5 października o godz. 12:00, odbędzie się panel dyskusyjny, którego gospodarzem jest Chapter Zero Poland. 

Udział w dyskusji wezmą:

 • Lucyna Stańczak-Wuczyńska – Chair of Advisory Board Chapter Zero Poland, Chair of the Board BNP Paribas
 • Karin Litvack – Ambassador & Chair Founder CGI WEF
 • Prof. Ata Can Bertay  CZ Turcja, Member of the Advisory Board, Sabanci University  – online(!)
 • Terry McCallion – CZ Uzbekistan, Member of the Advisory Board
 • Elisabetta Falcetti, Head of EBRD in Poland the the Baltics
 • Sunita Rajkumar, Chair of  Climate Governance Malesia, professional independent Non-Executive Director.

Moderatorka: Iva Georgijew – Chapter Zero Poland Advisory Board Member, Chair Board of Directors Deloitte CE

Transformacja klimatyczna, jako szansą dla gospodarki i biznesu na rynkach rozwijających się – panel dyskusyjny Climate Governance Initiative

Poszukiwanie rozwiązań wspierających zieloną transformację gospodarek i biznesów na rynkach rozwijających się – jeden z kluczowych punktów debaty na COP28. Transformacja energetyczna i odchodzenie od paliw kopalnych oraz związane z tym procesem ryzyka i szanse dla firm w krajach rozwijających się; konieczne kompetencje i wiedza. Inkluzywny COP28 debatą wszystkich zainteresowanych stron. Uwzględnienie potrzeb biznesu na rynkach rozwijających się warunkiem przyspieszenia globalnej transformacji klimatycznej. Liderzy firm, jako promotorzy i animatorzy procesów transformacji klimatycznej. Nadzór korporacyjny w procesie transformacji klimatycznej biznesu. Wiedza, finanse i motywacja  – jakie narzędzia skutecznie przyspieszą transformację klimatyczną firm?

Zapoznaj się z pełną agendą wydarzenia >>

Weź udział w konferencji >>

O wydarzeniu

Organizatorami PRECOP 28 są United Nations Global Compact Network Poland – polskie biuro największej na świecie inicjatywy ONZ ds. współpracy z biznesem wspierającym zrównoważony rozwój oraz Grupa PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz konferencji i wydarzeń specjalnych.

źródło: mat.pras.