Chapter Zero Poland partnerem 9. Ogólnopolskiej Konferencji Compliance & AML

W dniach 21 – 22 marca w Warszawie odbywa się 9. Ogólnopolska Konferencja Compliance & AML, 21-22 marca 2023. Jest to największe coroczne spotkanie przedstawicieli środowiska compliance oraz AML, współorganizowane przez Langas Regtech i Stowarzyszenie Compliance Polska. Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach działalności programu Chapter Zero Poland zostało partnerem wydarzenia.

Celem spotkania jest tworzenie coraz lepszych rozwiązań i decyzji w ramach funkcji compliance & AML oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu nowych standardów i regulacji compliance & AML.

W ramach wydarzenia odbędzie się również segment przygotowany w ramach działań programu Chapter Zero Poland. Panel „Compliance jako element zarządzania zmianą w transformacji klimatycznej” odbędzie się 22 marca z udziałem Tomasza Gasińskiego, Chapter Zero Poland, Deloitte CE oraz Katarzyny Ishikawy, członkini m.in. Rady Nadzorczej Capital Park oraz programu Chapter Zero Poland.

Konferencja odbywa się w formule stacjonarnej w Warszawie, lub online (do wyboru), z symultanicznym tłumaczeniem polsko-angielskim. Wszystkie szczegóły oraz formularz zapisu na www.complianceconference.eu/konferencja

Goście panelu Chapter Zero Poland: „Compliance jako element zarządzania zmianą w transformacji klimatycznej”:

  • Tomasz Gasiński ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, od lat angażuje się w promowanie koncepcji i praktycznego zastosowania zarządzania ryzykiem i zrównoważonego rozwoju. Doświadczony w zarządzaniu projektami dla polskich i międzynarodowych organizacji. Ekspert w zakresie strategii neutralności klimatycznej / dekarbonizacji, zagadnień związanych ryzykami ESG w tym ryzyk klimatycznych.
  • Katarzyna Ishikawa wykonuje zawód adwokata od 2001 r. Jest obecnie członkinią Rady Nadzorczej w spółce Capital Park S.A. oraz członkinią Rady Nadzorczej MOUNT Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Należy także do grona uczestników i uczestniczek Chapter Zero Poland, której organizatorem w Polsce jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB). Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w obsłudze spółek publicznych. Przedmiotem jej zainteresowań są zagadnienia prawne związane z rynkiem kapitałowym, a także funkcje audytu wewnętrznego i compliance oraz zagadnienia z obszarów ESG.
  • Katarzyna Barańska – Partnerka w Osborne Clarke Polska, Szefowa Zespołu Dekarbonizacji, radczyni prawna, doktor nauk prawnych, autorka licznych artykułów branżowych, a także wykładowczyni akademicka. Obecnie prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych z zakresu Prawa Ochrony Środowiska na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, a także wykłady specjalizacyjne w Warszawskiej Izbie Radców Prawnych (OIRP). Jest aktywną członkinią Komisji Zagranicznej OIRP, a także jako koordynatorka z ramienia Krajowej Izby Radców Prawnych, wspiera działania międzynarodowej organizacji AIJA (International Association of Young Lawyers).

Rozmowę poprowadzi dr Daniel Kiewra, menedżer Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: informacja własna