Climate Governance Initiative rośnie w siłę

2023 rok jest czasem intensywnego rozwoju powołanej przez Światowe Forum Ekonomiczne Climate Governance Initiative, czego odzwierciedleniem jest dołączenie w lipcu do grona lokalnych odsłon inicjatywy reprezentujące aż 19 krajów: Uzbekistanu, Egiptu, Turcji oraz Angoli, Botswany, Komory, Demokratycznej Republiki Konga, Eswatini, Lesotho, Madagaskaru, Malawi, Mauritiusu, Mozambiku, Namibi, Seszeli, Republiki Południowej Afryki, Zjednoczonej Republiki Tanzanii, Zambi i Zimbabwe.

Chapter Zero Uzbekistan

Chapter Zero Uzbekistan rozpoczął działalność z początkiem lipca stając się 26. aktywną lokalną odsłoną globalnej inicjatywy i pierwszym „Chapter Zero” w Azji Środkowej. Chapter Zero Uzbekistan jest realizowany we współpracy z Westminster International University w Taszkiencie, działającym jako organizacja goszcząca, przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) oraz Deloitte Uzbekistan.

W WIUT skupiamy się na zrównoważonym rozwoju nie dlatego, że jesteśmy ekologami, ale dlatego, że chcielibyśmy dać przykład następnemu pokoleniu liderów i firm w Uzbekistanie. Razem możemy tworzyć pionierskie rozwiązania dla krajowych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem – powiedział na inauguracji Bakhrom Mirkasimov, rektor WIUT

Czytaj więcej na temat inicjatywy >>

Chapter Zero Egypt

Oficjalna inauguracja Chapter Zero Egypt miała miejsce podczas wydarzenia w Kairze z udziałem liderów biznesu i wyższych urzędników państwowych, którzy wyrazili wspólne zaangażowanie w przyspieszenie transformacji klimatycznej kraju. Przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) Chapter Zero Egypt ma na celu zwiększenie liczby świadomych zmian klimatu członków_kiń zarządów i rad nadzorczych, wyposażyć ich w umiejętności i wiedzę, konieczne do sprostania wyzwaniom klimatycznym.

Podczas inauguracji Kapituły, Ahmed El Sewedy, przewodniczący Chapter Zero Egypt, podkreślił potrzebę zjednoczenia wysiłków zainteresowanych stron z sektora publicznego i prywatnego na rzecz ograniczenia skutków zmian klimatu oraz zapewnienia zrównoważonego rozwoju.

Czytaj więcej na temat inicjatywy >> 

Chapter Zero Türkiye

Chapter Zero Türkiye to partnerstwo między Tureckim Stowarzyszeniem Przemysłu i Biznesu (TÜSİAD) oraz Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Wydarzenie inaugurujące działalność inicjatywy odbyło się 18 lipca otwierając dyskusję wśród liderów i liderek tureckiego biznesu na temat zmian klimatycznych.

TÜSİAD, jako organizacja goszcząca Chapter Zero Türkiye, jest jedną z głównych sił napędowych zrównoważonego rozwoju w Turcj. Organizacja jest zaangażowana w działania na rzecz włączania kwestii zmian klimatycznych do ładu korporacyjnego i procesów decyzyjnych.

Członkostwo w Chapter Zero Türkiye jest bezpłatne i otwarte dla dyrektorów niewykonawczych, kadry kierowniczej wyższego szczebla, członków zarządów i rad nadzorczych korporacji i instytucji finansowych, a także dla innych zainteresowanych stron. Więcej informacji o inicjatywie TUTAJ >>

Chapter Zero Southern Africa

Ta wyjątkowa odsłona Climate Governance initiative uruchomiona została 27 lipca podczas wydarzenia w Wits Business School w Johannesburgu w RPA. Chapter Zero Southern Africa zrzesza 16 państw członkowskich Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju (SADC). 16 państw członkowskich to Angola, Botswana, Komory, Demokratyczna Republika Konga, Eswatini, Lesotho, Madagaskar, Malawi, Mauritius, Mozambik, Namibia, Seszele, Republika Południowej Afryki, Zjednoczona Republika Tanzanii, Zambia i Zimbabwe.

Julie Baddeley, przewodnicząca Rady Zarządzającej Climate Governance Initiative, powiedziała podczas inauguracji: „Cieszymy się, że możemy powitać Chapter Zero Southern Africa w globalnej sieci Climate Governance Initiative. Łącząc 16 państw członkowskich Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju (SADC) wokół wspólnego celu, jakim jest prowadzenie działań na rzecz klimatu z poziomu zarządu, Chapter Zero Southern Africa buduje społeczność dyrektorów skoncentrowanych na klimacie. Climate Governance Initiative z niecierpliwością czeka na wsparcie południowoafrykańskich krajów w tej kluczowej misji”.

Zmiana klimatu jest sytuacją kryzysową, a przekształcenie ambicji klimatycznych biznesu w działania na rzecz klimatu jest strategicznym imperatywem dla innowacyjnych organizacji. Robienie niewiele lub nic nie wchodzi w grę- powiedział Maurice Radebe, przewodniczący Chapter Zero Southern Africa

Dowiedz się więcej na temat inicjatywy >>

źródło: Climate Governance Initiative