Europejski Zielony Ład – zakres i status działań. Webinar dla rad nadzorczych

Od momentu zatwierdzenia w 2019 roku Unia Europejska pracuje nad różnymi środkami politycznymi w ramach „Europejskiego Zielonego Ładu”, który ma na celu osiągnięcie ambitnych celów klimatycznych i środowiskowych dla Europy. Bardzo niedawno UE podjęła również zwiększoną ambicję z planem przemysłowym Green Deal, stawiając europejski przemysł zerowy netto na czele. Właśnie m.in. temu tematowi poświęcony będzie organizowany 28 marca, przez Chapter Zero Brussels webinar dla członków i członkiń Climate Governance Initiative.

Podczas webinarium organizatorzy podejmą temat zakresu Europejskiego Zielonego Ładu i jego najnowszego wymiaru, biorąc pod uwagę różne obszary polityki i sektory, które obejmuje, a także spodziewane implikacje i możliwości dla firm teraz i w przyszłości. Omówione zostaną również inwestycje i możliwości finansowania, które będą wspierać wdrażanie Zielonego Ładu UE i jak to się ma do amerykańskiej ustawy o redukcji inflacji (IRA).

Treść webinarium będzie specjalnie dostosowana do tematów istotnych dla członków zarządu i jest otwarta dla członków Chapter Zero Brussels oraz innych europejskich chapterów.

Agenda:

  • Wprowadzenie i powitanie – 5 min.
  • EU Green Deal: Przegląd zakresu i statusu (Mercedes Sanchez Varela – Chapter Zero Brussels) – 30 min.
  • Inwestycje i finansowanie (Anca Wlizło – Schuman Associates) – 20 min
  • Pytania i odpowiedzi / dyskusja – 30 min.
  • Zamknięcie – 5 min.

Udział bezpłatny, wymagana jest REJESTRACJA >>

źródło: Chapter Zero Brussels