Kompetencje liderów kluczem do zmiany

Na łamach prenumeraty online „Dziennika Gazety Prawnej” i „Gazety Wyborczej” oraz portalach gazetaprawna.pl i poradnikbiznesu.info ukazała się 24. edycja kampanii edukacyjnej „Odpowiedzialny biznes” wydawnictwa MediaPlanet. W publikacji m.in. artykuł Agnieszki Kłopotowskiej o wnioskach płynących z raportu Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”. 

W przygotowanym w ramach kampanii dodatku przeczytać można o m.in. wyzwaniach, strategiach i konkretnych działaniach związanych z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu. Tradycyjnie czytelnicy i czytelniczki mogą dowiedzieć się także o inicjatywach realizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które patronuje publikacji.

W tekście „Kompetencje liderów kluczem do zmiany” Agnieszka Kłopotowska, menedżerka programu Chapter Zero Poland,  pisze o wnioskach płynących z raportu „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu„. Chapter Zero Poland, polska odsłona międzynarodowej inicjatywy Climate Governance powołanej przez World Economic Forum, powstał by podnieść świadomość konsekwencji zmian klimatycznych dla biznesu i wpływu biznesu na klimat. Dostarcza wiedzę, konkretne narzędzia i przede wszystkim tworzy platformę wymiany doświadczeń pomiędzy członkami i członkiniami zarządów i rad nadzorczych oraz ekspertami i ekspertkami. Zapewnia wysoką jakość i dużą efektywność debat, które powinny stać się podstawą do podejmowania dobrych decyzji dla klimatu i biznesu.  Osoby zainteresowane dołączeniem do inicjatywy zapraszamy tutaj >>

Zachęcamy do lektury publikacji >>