Nowa Dyrektorka Climate Governance Initiative

Climate Governance Initiative, którą w Polsce reprezentuje Chapter Zero Poland powołała Alexandrę Bolton na stanowisko nowej dyrektorki.

Alexandra Bolton ma bogate, różnorodne doświadczenie, ponieważ była dyrektorką wykonawczą Centre for Digital Built Britain, a ostatnio pracowała jako międzynarodowa konsultantka w zakresie transformacji cyfrowej. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w przemyśle, środowisku akademickim i polityce, które będzie cenne w działaniach na rzecz zwiększenia zasięgu działań Inicjatywy i jeszcze lepszego wspierania zarządów i rad nadzorczych w reagowaniu na kryzys klimatyczny.

„Cieszę się, że dołączam do Climate Governance Initiative w tym kluczowym momencie. Dziękuję obecnemu zespołowi i Radzie Zarządzającej za ich krytyczną pracę we wspieraniu rozwoju Inicjatywy – nie mogę się doczekać współpracy z nimi oraz naszymi licznymi partnerami i sojusznikami, aby umożliwić zarządom oraz radom nadzorczycm działanie na rzecz klimatu w celu osiągnięcia lepszych wyników dla ludzi, zysków i planety” – powiedziała Alexandra Bolton

Climate Governance Initiative od czasu jej uruchomienia w 2019 r. urosła wielokrotnie: od początkowych trzech odsłon we Włoszech, Malezji i Wielkiej Brytanii – do obecnych 29 lokalnych inicjatyw obejmujących 71 krajów. Wzrost ten wskazuje na rosnącą świadomość wpływu zmian klimatu na wszystkie zakątki gospodarki i konieczność podniesienia świadomości oraz wiedzy z zakresy zarządzania ryzykiem klimatycznym na poziomie zarządów i rad nadzorczych. Konieczna jest umiejętność zarządzania tymi ryzykami oraz szukanie możliwości do przekształcania produktów i usług w celu rozwoju i prosperowania w świecie niskoemisyjnym i odpornym na zmiany klimatu.

„Cieszymy się, że Alexandra pełni tę rolę, gdy wkraczamy w kolejną fazę wzrostu, rozwoju i co najważniejsze – zwiększania naszego globalnego wpływu. Z niecierpliwością czekam na ścisłą współpracę z nią i resztą Rady Zarządzającej, gdy będziemy planować nadchodzące miesiące i lata” powiedziała Julie Baddeley, przewodnicząca Rady Zarządzającej Climate Governance Initiative

źródło: Climte Governance Initiative