O ryzyku greenwashingu w instytucjach finansowych – webinar Financial Sector HUB 29 czerwca

Financial Sector Hub działający w ramach Climate Governance Initiative zaprasza w czwartek 29 czerwca na webinar poświęcony zarządzaniu ryzykiem greenwashingu w instytucjach finansowych. Spotkanie „Managing Greenwashing Risk in the Context of Increased Commitments” organizowane jest we współpracy z McKinsey.

Spotkanie skierowane do osób zasiadających w radach nadzorczych i zarządach instytucji finansowych pomoże im zrozumieć, jak zarządzać ryzykiem greenwashingu w kontekście rosnących zobowiązań w zakresie zrównoważonego finansowania. Banki znacznie zwiększyły swoje zobowiązania w ciągu ostatnich 3 lat (9,5 bln USD zobowiązań do zrównoważonego finansowania podjętych przez około 50 największych banków i 1 bln USD zrównoważonych obligacji wyemitowanych przez banki na całym świecie od 2020 r.). Oprócz tego znacznie wzrósł również aktywizm związany z klimatem (8-krotny wzrost liczby uchwał akcjonariuszy przeciwko bankom od 2020 r. i gwałtowny wzrost liczby sporów sądowych dotyczących klimatu), co zwiększa potrzebę skupienia się zarządu i rady nadzorczej na ograniczaniu ryzyka związanego z greenwashingiem.

Wydarzenie poprowadzi Francesca Tondi Guy, była bankierka, dyrektor niewykonawczy i przewodnicząca komitetu ESG w UniCredit Group i Piraeus Bank, a moderatorem będzie Johan Raslan, były prezes PwC Malaysia, członek rady Climate Governance Malaysia i członek zarządu Institute of Corporate Directors Malaysia, z udziałem ekspertów:

  • Angela Luget, Partner, McKinsey & Company London
  • Mark Azoulay, partner, McKinsey & Company
  • Claudia Kruse, Dyrektor Zarządzająca Global Responsible Investment& Governance, APG Asset Management
  • Martina de Lind van Wijngaarden, Partner, Freshfields

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Udział bezpłatny, wymagana jest rejestracja.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE >>