Premiera przewodnika WEF i CGI w Davos

W czwartek 19 stycznia podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, odbędzie się premiera nowego raportu WEF The Chairperson’s Guide to Valuing Nature. Raport bada, dlaczego przyroda jest ważna dla strategii firmy oraz jaka jest rola członków_kiń zarządów i rad nadzorczych w rozwijaniu obecności kwestii środowiskowych w biznesie.

Publikacja raportu będzie wyjściem do rozmowy, z udziałem przedstawicieli i przedstawicielek biznesu oraz Światowego Forum Ekonomicznego. Dyskusja panelowa poświęcona będzie temu w jaki sposób firmy mogą osiągać korzyści dzięki zrównoważonym modelom biznesowym, uwzględniającym wartość natury. Spotkanie będzie moderował  Bernhard Lorentza (Deloitte Center for Sustainable Progress Leader), a gośćmi będą:

  • Sharon Thorne, prezeska Deloitte Global
  • Michel M. Lies, prezes Zurich Insurance Group
  • Thomas Thune Andersen, prezes Ørsted A/S
  • Akanksha Khatri, szef działu przyrody i różnorodności biologicznej, Światowe Forum Ekonomiczne

Przewodnik The Chairperson’s Guide to Valuing Nature zawiera praktyczne pytania dla członków zarządu, które pomogą ukierunkować firmę na strategię, która uwzględnia naturę, zapewniając jednocześnie zrównoważony wzrost.

To najnowsza publikacji z serii przewodników wydanych przez Światowe Forum Ekonomiczne, napisany we współpracy z firmą Deloitte i Climate Governance Initiative. Seria dotyczy tego, w jaki sposób zarządy mogą sterować transformacją swoich firm, aby prosperować w gospodarce o zerowej wartości netto i pozytywnej dla środowiska.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na całym świecie i rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00 CET. Nagranie transmisji na żywo zostanie również udostępnione e-mailem po wydarzeniu.

Udział w spotkaniu online jest bezpłatny, wymagana jest REJESTRACJA.

źródło: Climate Governance Inititive