The Net-Zero Transition Finance Opportunity. WEBINAR Financial Sector HUB 9 marca

W lutym 2023 przy Climate Governance Initiative został powołany HUB Sektora Finansowego (Financial Sector HUB), którego celem jest dostarczanie członkom i członkiniom lokalnych odsłon inicjatywy, wiedzy specyficznej dla sektora. Już 9 marca odbędzie się webinar w ramach aktywności HUBu poświęcony możliwościom finansowania obniżania emisji do poziomu zero netto. Spotkanie skierowane jest dla członków i członkiń lokalnych odsłon Climate Governance Initiative.

The Net-Zero Transition Finance Opportunity.

Czwartek 9 marca | 12:00-1:00 GMT

Przejście na emisje zero netto będzie wymagało od sektora finansowego znacznych nakładów, związanych m.in z zwiększeniem skali zielonych aktywów, umożliwieniem uporządkowanego wycofywania się z dotychczasowych brązowych aktywów oraz wsparciem ich przejścia z „brązowego na zielony”.

Seminarium pozwoli dyrektorom niewykonawczym instytucji finansowych zapoznać się z możliwościami, jakie przynosi transformacja; poruszone zostaną również kwestie barier do pokonania, zasobów wymaganych do oceny planów transformacji, kontekstu ekonomicznego. Zaproszeni goście omówią potrzebę wspierania społeczności lokalnych oraz niektóre czynniki wpływające na zapewnienie stabilnej i „sprawiedliwej” transformacji.

Wydarzenie poprowadzi Francesca Tondi Guy, była bankowiec i dyrektor wykonawcza i przewodnicząca komisji ESG w UniCredit Group i Piraeus Bank. Moderatorką panelu z udziałem ekspertów i ekspertek będzie Lucyna Stańczak-Wuczyńska, przewodnicząca Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas. 

REJESTRACJA >>