Wywiady z członkami i członkiniami Chapter Zero Poland w projekcie ESG 12 on 12

Zeshan Naeem, ekspert z zakresu pojazdów elektrycznych i członek Chapter Zero Poland, udzielił wywiadu poświęconego m.in. konieczności zaangażowania biznesu w ochronę klimatu, w ramach projektu ESG 12 on 12 WM Advisory. Projekt ma na celu prezentację kobiet i mężczyzn, którzy angażują swój czas i zasoby w promowanie ESG, czyli kryteriów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego. Rozmowy prowadzi Milena Olszewska – Miszuris, również związana z Chapter Zero Poland

Oboje jesteśmy częścią inicjatywy Chapter Zero. Opowiedz naszym czytelnikom więcej o inicjatywie i dlaczego zdecydowałeś się do niej dołączyć jako Ambasador?

Po pierwsze, to dla mnie zaszczyt dołączyć do tak niesamowitych ludzi w tworzeniu zmarszczek na powierzchni, które pewnego dnia stworzą fale. Po drugie, Chapter Zero jest imperatywną inicjatywą, której misją jest podnoszenie świadomości i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym we współpracy z zainteresowanymi stronami z branży.

Ponadto, na całym świecie doświadczamy już wyniszczających klęsk żywiołowych, opowiadam się za środkami przeciwdziałającymi zmianie klimatu i podejmowaniem zrównoważonych kroków w celu osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dzisiaj ludzkość korzysta z zasobów naturalnych 1,8 razy szybciej niż zdolność biologiczna naszej planety jest w stanie się zregenerować. Odpowiada to zużyciu zasobów 1,8 Ziemi.

Czytaj więcej >>