Z nami ostatnie w tym roku spotkanie Chapter Zero Poland

12 grudnia w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie organizowane w ramach programu Chapter Zero Poland. Tym razem zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w dyskusji poświęconej compliance środowiskowemu i poznać najnowsze zmiany w przepisach ukierunkowanych na zwalczanie przestępstw środowiskowych. 

Spotkanie otworzyła prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Marzena Strzelczak, a część merytoryczną przeprowadzili Katarzyna Barańska, Partnerka, Szefowa Zespołu Dekarbonizacji Osborne Clarke i Marcin Robenek Partner, Szef Praktyki Postępowań Spornych z tej samej kancelarii, która od października 2022 roku jest ekspercką organizacją partnerską Chapter Zero Poland.

Podczas spotkania zaproszeni eksperci zaprezentowali różne oblicza compliance’u, dzieląc go na „standardowy”, istotny z perspektywy wymagań ESG i ten związany z naruszeniem i realnym ryzykiem. Nie zabrakło rozmów o odpowiedzialności za środowiskowe przestępstwa, które w teorii mogą grozić radom nadzorczym w zw. z tzw. „pomocnictwem przez zaniechanie”. Ważnym punktem spotkania było także omówienie zmian w przepisach, które weszły w życie we wrześniu powodując, że obecnie w Polsce są jedne z najsurowszych kar za przestępstwa środowiskowe.

>> Wszyscy członkowie i członkinie Chapter Zero Poland mogą otrzymać prezentację ze spotkania. Wystarczy, że skontaktują się z koordynującą prace programu Agnieszką Kłopotowską agnieszka.klopotowska@fob.org.pl.

Kolejne spotkanie Chapter Zero Poland odbędzie się prawdopodobnie na początku marca.

Jeśli chcą otrzymać Państwo na nie zaproszenie i być na bieżąco z działaniami w programie zapraszamy do dołączenia do udziału w Cahpter Zero Poland. Udział w programie jest bezpłatny, wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na chapterzero.pl/dolacz

źródło: informacja własna