Zapraszamy na webinar „Ustawa o sygnalistach – kluczowe wymogi i wyzwania”

11 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 odbędzie się webinar skierowany do Sygnatariuszy Karty Różnorodności i Partnerów Strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz członków i członkiń Chapter Zero Poland. Tematem wydarzenia będą kluczowe wymogi i wyzwania dotyczące ustawy o sygnalistach z perspektywy compliance i ESG.

Spotkanie pozwoli omówić szereg priorytetowych dla biznesu kwestii związanych z ustawą o sygnalistach. Zaproszeni eksperci i ekspertki zaprezentują, jak wygląda obecny status prac nad ustawą oraz wyjaśnią, do czego zobowiązani zostaną pracodawcy po uchwaleniu aktu.

Wydarzenie poprowadzą:

  • Dr Anna Partyka-Opiela, radczyni prawna, partnerka w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz współzarządzająca praktyką Life Sciences.
  • Jan Bednarski, associate w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz członek zespołu Life Sciences.
  • Maria Papis, aplikantka radcowska, associate w departamencie korporacyjnym kancelarii Rymarz Zdort Maruta oraz członkiem zespołu Life Sciences.

Szkolenie będzie poświęcone m.in. dylematom, które mogą pojawić się wraz z wejściem w życie nowej legislacji. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, w jakich obszarach pracodawcy będą podejmować decyzje, kto powinien odpowiadać za rozpatrywanie zgłoszeń i czy powinno się przyjmować zgłoszenia dotyczące mobbingu i dyskryminacji.

Poruszone zostaną także i kwestie techniczne, takie jak wybór kanału zgłaszania i jego umiejscowienie w architekturze informacji organizacji oraz ewentualne upublicznienie systemu. Wspólnie zastanowimy się też, dlaczego kanał grupowy może okazać się niewystarczający i jakie warunki muszą zostać spełnione, aby zagwarantować anonimowość.

Równie istotnym aspektem spotkania będzie namysł nad wpływem implementacji Dyrektywy na nadchodzące obowiązki sprawozdawcze. W danej części prowadzący zaproponują też profesjonalną platformę – Whistlelink – do przyjmowania i obsługi zgłoszeń.

Zachęcamy do rejestracji przez stronę internetową>>.