Zbieranie danych ESG wyzwaniem dla biznesu. Za nami spotkanie Chapter Zero Poland [VIDEO]

20 czerwca w Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyło się spotkanie Chapter Zero Poland poświęcone podejściu sektora technologii oraz inwestorów do transformacji klimatycznej. Spotkanie organizowane było przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Inwestorów Kapitałowych. 

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Chapter Zero Poland poświęcone zostało kwestiom roli technologii w klimatycznej transformacji biznesu oraz podejściu inwestorów do kwestii ESG, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii środowiskowych.

Wydarzenie otworzyły wystąpienia z ramienia Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Chapter Zero Poland i Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych, po których nastąpiła część merytoryczna, którą otworzyło wystąpienie Marii Ibisz, starszej menadżerki i Piotr Mechlińskiego, Partnera Associate,AI & Sustainability z Deloitte, którzy przybliżyli kwestie związane z ryzykiem i szansami klimatycznymi oraz trwające jak i nadchodzące zmiany regulacyjne w odniesieniu do kwestii ESG. Wystąpienie było osadzone w temacie technologii, więc nie zabrakło m.in. informacji także na temat roli, jaką mogą odegrać CTO, CIO we wprowadzaniu prośrodowiskowych zmian w organizacji oraz o ważnej roli AI i rozwiązań technologicznych (informatycznych) w procesie zbierania danych ESG. Prezentacja zostanie udostępniona członkom i członkiniom Chapter Zero Poland oraz osobom zapisanym na spotkanie.

OBEJRZYJ WYSTĄPIENIE MARII IBISZ I PIOTRA MECHLIŃSKIEGO>>

 

Temat został rozwinięty w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Pawła Oksanowicza z udziałem Mateusza Krawczyńskiego, Consulting Director, Greentech at Netguru, Noemi Malskiej General Manager in Europe Findings.co, Jana T. Mizgajskiego, Sustainability Science Leader, Clouds on Mars oraz Marcina Petrykowskiego, CEO & President of the Management Board for Atende S.A.

Wszyscy uczestnicy rozmowy zwrócili uwagę na problem zbierania i agregowania danych z zakresu ESG w organizacjach oraz na istotność dostępu do zebranych informacji.

OBEJRZYJ NAGRANIE Z PANELU  „Sektor technologii wobec szans i ryzyk klimatycznych” >>

O kwestii podejścia inwestorów do obszaru ESG, szczególnie w kontekście „E” i klimatu rozmawiali goście panelu prowadzonego przez Przemysława Barankiewicza:

  • Iwona Cymerman, partnerka zarządzająca funduszu FundingBox
  • Małgorzata Walczak, Managing PFR GreenHub Fund of Funds
  • Wojciech Pociecha, Managing Director Resource Partners

Paneliści i panelistki poruszyli kwestię wpływu podejścia do klimatu i ESG na wyceny oraz różnice w podejściu do tych zagadnień różnych typów funduszy, które reprezentowali.

OBEJRZYJ NAGRANIE Z PANELU „Technologie a wyzwania klimatyczne dla inwestorów kapitałowych” >> 

Kolejne spotkanie dla członków i członkiń Chapter Zero Poland odbędzie się 18 września 2023 roku. Będzie to – realizowana w tym roku ze wsparciem FOB i Chapter Zero Poland – XII Konferencja Rady Nadzorcze. 

Czytaj więcej >>

źródło: informacja własna