Board Toolkit

Chapter Zero (Wielka Brytania), The Berkeley Partnership i Centre for Climate Engagement, Hughes Hall opublikowały zaktualizowany przewodnik dotyczący zmian klimatu skierowany do członków rad nadzorczych i zarządów.

To już trzecia odsłona przewodnika, którego celem jest dostarczenie dyrektorom wykonawczym i niewykonawczym żródła najbardziej aktualnej wiedzy na temat zmian klimatu, a co za tym idzie dowodów na to, że zmiany klimatu stanowią strategiczną kwestią biznesową. Przewodnik ma również pokazać, w jaki sposób rady nadzorcze mogą pomóc swoim zarządom w podejmowaniu skutecznych i zdecydowanych działań na rzecz klimatu poprzez podjęcie pięciu wyraźnych kroków. Publikacja zawiera pytania, które powinno zadać się swoim radom nadzorczycm, checklisty, narzędzia i odnośniki do licznych źródeł pogłębiających wiedzę.

Podstawę przewodnika stanowi 5 kroków,  które rady powinny podjąć, aby zapewnić ich firmom całościowy, solidny i możliwy do realizacji plan redukcji emisji, reagując na możliwości przejścia na zero netto.

Pobierz publikację >>