Raport Co Polki i Polacy wiedzą o śladzie węglowym

Organizacja Carbon Footprint Foundation opublikowała raport na temat wiedzy Polek i Polaków o śladzie węglowym. Raport został przygotowany we współpracy z Polskim Panelem Narodowym oraz Kołem Studentów i Studentek Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Badanie pokazuje, że coraz częściej kwestie zanieczyszczenia środowiska oraz zmian klimatu traktowane są przez respondentki i respondentów jako zagrożenia cywilizacyjne. Mimo świadomości problematyki nadal ponad 50% badanych „chciałaby podejmować więcej proklimatycznych aktywności” co pokazuje dużą przestrzeń do wprowadzania różnych rozwiązań zarówno na poziomie indywidualnym jak i instytucjonalnym. Jest to tym ważniejsze, że obecnie działania proekologiczne sprowadzają się głównie do segregowania odpadów (82% odpowiedzi), oszczędzania wody i energii (67%) i korzystania z wielorazowych toreb (70%).

Osoby biorące udział w badaniu wskazują na rządy oraz biznes jako instytucje, które w największym stopniu są odpowiedzialne za za postępujące zmiany klimatu. Jest to ważna informacja dla przedstawicieli biznesu mających ambicje proklimatyczne, którzy oprócz działań podejmowanych na poziomie wewnętrznym powinni rozważyć też edukację konsumencką oraz działania pokazujące ich pozytywny wpływ na środowisko.

Z pełnym raportem można zapoznać się TUTAJ>>