Zmiany klimatyczne i banki. Pytania, jakie powinny sobie zadać rady nadzorcze

Publikacja adresowana jest do osób związanych z branżą usług finansowych w tym szczególności przedstawicieli i przedstawicielek rad nadzorczych oraz zarządów. Sektor usług bankowych jest jednym z tych, gdzie zmiany klimatyczne i wynikające z nich konsekwencje dla biznesu znajdują odzwierciedlenie w szeregu regulacji do jakich muszą dostosowywać się przedsiębiorstwa.

Regulatorzy zwracają uwagę na konieczność sprawowania przez osoby pełniące funkcje nadzorcze kontroli nad procesem identyfikacji i przeciwdziałania ryzyku klimatycznego. W rezultacie organy nadzorcze będą miały w swoich kompetencjach zadania bezpośrednio związane z obszarem klimatycznym.

Projektowanie odpowiednich strategii oraz zmiany na poziomie modeli biznesowych do kolejne obszary omówione w materiale. Znaleźć w nim można odpowiedzi na kluczowe pytania związane z funkcjonowaniem branży w dobie zmian klimatu. Publikacja przeprowadza czytelnika przez najważniejsze zagadnienia pozwalając uporządkować kwestie funkcjonowania w nowej rzeczywistości gospodarczej.

Pobierz raport >>