Chcesz wiedzieć jak podejmować właściwe decyzje w obliczu zmian klimatycznych?
Dołącz do Chapter Zero Poland - programu rozwoju kompetencji organów zarządczych i nadzorczych spółek. Koordynatorem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Świat stoi przed ogromnym wyzwaniem związanym ze zmianami klimatu, a rządy zaczynają wdrażać polityki transformacji niskoemisyjnej i zero-emisyjności. Jednak skuteczne zmiany nie nastąpią bez zaangażowania biznesu, który także ma tu do odegrania ogromną rolę, tylko musi wiedzieć jak ją wypełnić. Klimat powinien stać się dziś obowiązkową częścią troski organów zarządczych i nadzorczych (rad nadzorczych) o spółki, a spółki powinny zająć się klimatem w sposób priorytetowy.
Chapter Zero Poland, polska odsłona międzynarodowej inicjatywy Climate Governance powołanej przez World Economic Forum, powstał by podnieść świadomość konsekwencji zmian klimatycznych dla biznesu i wpływu biznesu na klimat. Dostarcza wiedzę, konkretne narzędzia i przede wszystkim tworzy platformę wymiany doświadczeń pomiędzy członkami i członkiniami zarządów i rad nadzorczych oraz ekspertami i ekspertkami. Zapewnia wysoką jakość i dużą efektywność debat, które powinny stać się podstawą do podejmowania dobrych decyzji dla klimatu i biznesu.
Chapter Zero Poland pomaga prezesom, prezeskom oraz członkom i członkiniom rad nadzorczych zidentyfikować ryzyka i szanse, jakie niosą zmiany klimatyczne, a następnie zainwestować w odpowiednie możliwości oraz opracowanie strategii biznesowych w zakresie łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do nich.
Chapter Zero Poland to inicjatywa działająca pod auspicjami Światowego Forum Ekonomicznego skupiająca członków, członkinie rad nadzorczych oraz prezesów i prezeski najważniejszych spółek. Członkostwo i zaangażowanie osobiste osób kierujących i nadzorujących firmami ma tu kluczowe znaczenie i jest niezbędne.
Co oferuje Chapter Zero Poland:
- Narzędzie i pomysły niezbędne do sprostania wyzwaniom jakim jest przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych i polityki rządów w zakresie nisko- i zero-emisyjności (finansowanie, analiza ryzyka, sprawozdawczość, łańcuch dostaw itd.)
- Niezbędną i głęboką wiedzę ekspercką podaną w postaci szkoleń, warsztatów, seminariów, lektur, nagrań video, narzędzi do samooceny
- Platformę do ważnych dyskusji i refleksji o wyzwaniach stojących dziś przed biznesem w zakresie zmian klimatycznych i polityce klimatycznej rządów i Unii Europejskiej
Rada Chapter Zero Poland

Lucyna Stańczak-Wuczyńska

Paweł Dziekoński

Iva Georgijew

Filip Gorczyca

Ewa Radkowska-Świętoń

Janusz Reiter

Agnieszka Słomka-Gołębiowska

Maciej Witucki

Katarzyna Zawodna-Bijoch
Komitet sterujący projektu

Dominika Bettman
