Nowa odsłona przewodnika „Board Toolkit” Chapter Zero (UK)

Chapter Zero (Wielka Brytania) w partnerstwie z The Berkeley Partnership, Centre for Climate Engagement oraz Hughes Hall opublikowało zaktualizowany przewodnik dotyczący zmian klimatu skierowany do członków rad nadzorczych i zarządów.

Zmiana klimatu i przechodzenie w kierunku gospodarki zeroemisyjnej (net zero) już ma znaczące konsekwencje dla biznesu wpływając na jego konkurencyjność, rentowność i wartość dla akcjonariuszy. Potrzebne jest działanie, a firmy mogą na tym skorzystać znacząco, podejmując szybkie i odważne decyzje. Opóźnione działanie może prowadzić do bardziej kosztownej i trudniejszej transformacji.

To już trzecia odsłona Board Toolkit, którego celem jest dostarczenie dyrektorom wykonawczym i niewykonawczym źródła najbardziej aktualnej wiedzy na temat zmian klimatu, a co za tym idzie dowodów na to, że zmiany klimatu stanowią strategiczną kwestią biznesową. Przewodnik ma również pokazać, w jaki sposób rady nadzorcze mogą pomóc swoim zarządom w podejmowaniu skutecznych i zdecydowanych działań na rzecz klimatu poprzez podjęcie pięciu wyraźnych kroków. Publikacja zawiera pytania, które powinno zadać się swoim radom nadzorczym, checklisty, narzędzia i odnośniki do licznych źródeł pogłębiających wiedzę.

Podstawę przewodnika stanowi 5 kroków,  które rady powinny podjąć, aby zapewnić ich firmom całościowy, solidny i możliwy do realizacji plan redukcji emisji, reagując na możliwości przejścia na niskoemisyjność i dążenia do zerowej emisji netto.

Pobierz publikację >> 

źródło: Chapter Zero (UK)